ישנם הבדלים רבים בין שיווק באינטרנט של עסקים קטנים לעומת זה של גדולים – החל מהתקציבים והמשאבים בראש ובראשונה ועד לזווית השיווקית השמה את המותג במרכז או את האדם, כלומר את בעל העסק, במרכז. גם אזורי הטירגוט לרוב שונים כאשר בעסקים קטנים מדובר על טירגוט מקומי יותר מאשר בעסקים גדולים שבהם הטירגוט הוא ארצי או גלובלי.

במאמר זה ארצה לגעת בהבדלים מהזווית של קידום האתר בגוגל. חוקי קידום האתר לא ישתנו הרבה בין אם מדובר בעסק גדול או עסק קטן (יש הבדל אם מדובר בעסק חדש), בשני המקרים נצטרך לבצע מחקר מילים וביטויים שאינו קשור לגודל העסק, לעשות אופטימיזציה למבנה האתר ולתכנים בו על פי אותו מחקר מילים. גם אלמנטים אחרים כמו בניית מפת אתר, בניית קישורים, חווית משתמש, אבטחה, שימוש בתמונות והקטנת התמונות כדי לוודא טעינת אתר מהירה, התאמה למובייל ועוד, כל אלו לא ישתנו ויהיו נכונים באותה המידה לעסק קטן כמו לעסק גדול ואולי בכל זאת קיים הבדל?

הבדלי קידום אתרים של עסקים קטנים מול עסקים גדולים

 

  1. לעסקים קטנים יש פחות אורך רוח ברמה של משאבים וחתירה לרווחיות ולכן חשוב שעסק קטן יאמץ הסתכלות של מותג גדול המתחרה במרתון ולא בספרינט, בכל הקשור לקידום האתר בגוגל.
  2. דיוק בביטויים – בעוד שבאתר קטן, ששם המותג שלו אינו מוכר, יש חשיבות רבה לטירגוט של ביטויים עם נפח חיפוש טוב ותחרות לא קשה מדי, הרי שבעסקים גדולים שהם מותגים – האתרים נהנים הן מחיפושים שכוללים את שם המותג והן מסמכות שגוגל נותן לאתר שלהם ומציג דפים ממנו גם אם האופטימיזציה שם פחות אופטימלית. לכן חשוב גם לעסק קטן לנסות לחזק את שם המותג ולחזור עליו בכל הזדמנות אפשרית.
  3. לחלק מהעסקים הקטנים יש יתרון בקהל היעד היותר ממוקד שלהם. קהל יעד ממוקד יותר מאפשר למצות מאמצי קידום טוב יותר. דווקא האתגר של המותגים הגדולים כאן הוא היתרון של הקטנים.
  4. יתרון נוסף הוא האמינות כאשר עסק קטן מציג את הבעלים כמומחה בתחומו – מה שמחזק את האמינות של העסק.
  5. עסקים קטנים לרוב יתמקדו במיקומים גיאוגרפיים מצומצמים – כך שהרבה יותר קל להיות "המנעולן של כפר סבא" מאשר מנעולן ברמה הארצית.
  6. לעסקים קטנים קל יותר לייצר כמויות תוכן רבות מהר עבור האתר. בעסקים גדולים לרוב מדובר בתהליכים הכוללים שיתוף פעולה ואישורים של מספר גורמים מה שהופך את התהליך למייגע ויקר יותר מאשר בעסקים קטנים.

לנצל יתרונות שיווק באינטרנט לעסקים קטנים מול עסקים גדולים

פרט לקידום אורגני וניצול היתרונות של עסקים קטנים בו כגון ייצור תוכן מסיבי, התמקדות בקהל נישתי ועוד – חשוב לנצל את היתרונות הדומים גם ברשתות החברתיות על ידי הפנייה האישית, הניסיון אולי לבנות קהילה באמצעות התוכן שכבר הופק לאתר ומתן של הרבה ערך חינמי על ידי הבעלים, שהוא המומחה, כדי לדחוף את העסק קדימה ולבנות סוג של מותג שיהיה מוכר מאוד לפחות במעגלים הקרובים לבעל העסק. נסו לשמור על הקשר האישי עם הלקוחות, אלו יתרונות שיהיה קשה למותג לקחת מכם.

 

למצות פוטנציאל מהאתר:

נמאס לכם מחברות קידום אורגני עם אנשי מכירות תותחים, שמוכרים לכם בעיקר הבטחות ולא תוצאות? אני מזמין אתכם לחוות חווית קידום מקצועית באמצעות השיטה שבה אני מלווה עסקים מרוצים ב 17 השנים האחרונות. לפגישת ייעוץ ראשונית =>