האם כדאי לשכור איש SEO למשרה מלאה לעבודה על האתרים של החברה או לעבוד עם פרילנסר קידום אתרים? או לחלופין לקחת חברה מקצועית ומבוססת? התייחסתי לכך בעבר בפוסט על דרוש מנהל SEO שכתבתי לא מזמן.  בסופו של דבר לדעתי כדאי להעסיק פרילנסר מומחה שמלווה את החברה בין אם היא מעסיקה איש קידום אתרים או לא ואסביר.

פרילנסר קידום אתרים לעומת עובד שכיר

עובד שכיר הוא לרוב כזה שמגיע בעמדת ג'וניור, אם מדובר במקדם אתרים ותיק עם ניסיון ויכולות גבוהות הוא ייצא בשלב מסוים מהחברה לדרך עצמאית. הסיבה לכך היא שעבודת הקידום אינה דורשת באמת זמן, כלומר שעות עבודה אלא אם זו עבודה יחסית לא יעילה כמו כתיבת התוכן עצמו או לחלופין קמפיין outreach לבניית קישורים. אם מדובר במקדם אתרים מקצועי אז יש לו את היכולת להעסיק כותבים במחירים נמוכים יחסית שיכתבו על פי דרישתו וכן את בניית הקישורים בצורה יעילה שאינה תלויה בזמן שלו. עובד במנטליות שלו הוא מישהו שעובד כמותית על פי שעות ובקידום אתרים אין בכך בהכרח קשר ישיר לביצוע המשימות וההצלחה.

לפרילנסר יש תמריץ גבוה לבצע את הפעולות בצורה יעילה ומהירה כך שהלקוח יצליח במינימום זמן והתעסקות. פרילנסר מקצועי גם יכול להדריך, ללוות ולנהל איש תוכן או מנהל אתר שידאג לטיפול באתר עצמו, לכתיבת התוכן ולכל פעולה שאינה דורשת הון אנושי גבוה.

מה החסרונות עם פרילנסר?

כנראה שהוא לרוב יעבוד על מספר פרויקטים ולא רק על אתרי החברה. יותר קשה לעקוב אחרי כמות העבודה שנעשית אך לדעתי ברמת איכות העבודה והתוצאות אין הבדל בין פרילנסר לבין עובד רגיל. אם לחברה מנהל SEO שכיר אז מן הסתם שאין לה באמת הגיון להעסיק פרילנסר ולא עובד במשרה מלאה, אלא אם כמות העבודה אינה דורשת עובד במשרה מלאה תחת המנהל ואז המנהל יכול לנהל צוות פרילנסרים אבל ברמת העלות תועלת אם יש מנהל מחלקה ומספיק עבודה אז עדיף לו לקחת עובד/ת שכירים תחתיו ולפקח עליהם באופן מלא.

האם אתם סומכים על הפרילנסר בקידום האתר שלכם בגוגל?

חשוב מאוד שתהיה לבעלים או למנהל השיווק הבנה בסיסית בקידום אתרים כדי להבין מה הפעולות שנכנסות לתכנון ולביצוע ומה בוצע בפועל. כמו כן חשוב שיהיה דוח תקופתי חודשי עם נתונים על העבודה שהתבצעה ועל התוצאות בצורה שתהיה ברורה גם לאנשים שאינם מקדמי אתרים בהכשרתם. אמון לדעתי הוא נכון בכל התקשרות בין בני אדם כך שאם אתם לא סומכים או כן סומכים על אדם זה לא בהכרח תלוי בהיותו פרילנסר או עובד בתלוש שכר. בתקופתנו יש פחות משמעות לכך כמו שיש פחות משמעות למיקום העבודה ואם העבודה נעשית פיזית במשרדים או במקום מרוחק. ישנו סוג עובדים שאם לא יעבדו ממשרד אז כנראה יעבדו ב60% ויש עובדים מאוד משימתיים שיעבדו דווקא בבית שעות רבות יותר ובמחויבות רבה יותר כולל בזמן שאותו היו מקדישים לנסיעות הלוך וחזור מהמשרד.

 

תנו לניסיון לעבוד עבורכם:

אשמח לעזור לאתר שלכם להגיע למקומות הראשונים בגוגל, כדי שתוכלו לקבל יותר טראפיק של אנשים שמחפשים את הפתרונות שלכם, ולבנות מהאתר שלכם נכס מניב, באמצעות השיטה שבה אני מלווה עסקים ב 17 השנים האחרונות. לפגישת ייעוץ ראשונית =>