בבסיס כל אסטרטגיה שיווקית באינטרנט יעמוד הרעיון של משפך שמטרתו איתור קהל יעד רלוונטי, שיווק הצעה כלשהי לאותו קהל יעד והמרתו לליד או ללקוח משלם.
מה שמשתנה מאסטרטגיה לאסטרטגיה הם המרכיבים השונים כגון הפלטפורמה בה מאתרים את הקהל, סוג ההצעה, סוג הראיה לפעולה, העלויות וכולי. בפוסטים קודמים נגעתי הן באסטרטגיה שיווקית לסטארטאפים והן בגישת שיווק דיגיטלי לעסקים קטנים. הפעם ארצה להציע מספר טקטיקות מוצלחות שסייעו לעסקים שאני מכיר להביא טראפיק רלוונטי לאתר או להצעה שהם פירסמו.

שימוש מושכל בטוויטר – אם יש לכם חשבון טוויטר עם עוקבים רלוונטיים לעסק שלכם אז יתכן וכדאי לכם לשקול כתיבת ציוצים בצורה של רשימה. כמעט ואף אחד לא עושה את זה ולפעמים כתיבה בצורה של בולטים יחד עם תמונה או קישור יכולים לבלוט וליצור סקרנות חריגה לטובה.
שיפוץ התוכן באתר שלכם – פעם בשנה, אולי לכבוד ראש השנה, כדאי לכם לשקול לעבור על הפוסטים הישנים שלכם ולהחליט האם יש צורך לשפץ או לשכתב פוסטים מסוימים.
יכול להיות שיהיו פוסטים שאין צורך לגעת בהם משום שהם כל כך מושלמים אך במקרים מסוימים יהיה שווה לכתוב לשפץ או לשכתב פוסטים מסוימים ולחדש את הטראפיק אליהם.
מחקרים וסטטיסטיקות – כולם אוהבים נתונים אז או שתבצעו מחקרים ופרסמו את הממצאים שלהם בנישה שלכם או שתתרגמו מחקרים שמתפרסמים בשפות אחרות שאתם מכירים. אך הצגת נתונים מוכחים מושכת טראפיק רציני ורלוונטי לאתר שלכם וגם מסייעת למתג אתכם כמומחים בתחום שלכם.
נסו להגיע לתוצאה 0 בגוגל – תוצאה 0 היא התוצאה שממוקמת לרוב מעל תוצאות החיפוש. חשוב להבין מהו סוג התוצאה שגוגל מציג – האם זו שאלה ותשובה, הגדרה, רשימה או כל דבר אחר ונסו לערוך את הדף הרלוונטי שלכם לאותו הביטוי באותו המבנה.
תוצאה 0 בגוגל
השתמשו בכותרות ארוכות יותר. לפעמים כותרות ארוכות מושכות יותר הקלקות ויוצרות יותר עניין. לדוגמא במקום אופטימיזציה לאתרים רישמו "אופטימיזציה לאתרים – 20 פעולות שיעזור לאתר שלך לככב בגוגל"
עשו שימוש בפופ אפ לפני יציאה – בידקו האם הצגת פופ אפ עם הצעה שווה למבקרים באתר שלכם רגע לפני שהם עוזבים עושה את העבודה.
נסו ליצור פודקאסטים – בעיקר באנגלית אך בהדרגה גם בעברית פודקאסטים הופכים למקור תוכן אמין ופופלרי. נסו להשתלב בפודקסטים שונים ולהעלות את התוכן לפרופילים שלכם באתרי סטרימינג.
אם אתם עושים שימוש ביוטיוב – נסו ליצור סרטונים באורך של 10-16 דקות. מחקרים שנעשו בארה"ב הראו שבמקרים רבים סרטונים אלו מציגים ביצועים טובים יותר מסרטונים קצרים.
נסו לבצע אופטימיזציה לביטויים עם תחרות נמוכה. לעיתים עשרה דפים המופיעים גבוה בגוגל לביטויים עם נפח חיפוש נמוך יותר יכולים לייצר יותר טראפיק מדף אחד שמופיע מעט נמוך יותר בביטוי עם נפח חיפוש גדול.
תתבלו את הפוסטים שלכם בטבלאות, גרפים ותמונות סמי מדעיות שמציגות את הנתונים בצורה יותר משכנעת ומושכת וגורמת למבקרים לשהות מעט יותר באתר שלכם.