הפעם לא תחרות אלא ניתוח אתר יחיד, מדובר בבקשה לניתוח על אתר תוכן אך לא קיבלתי מיקוד על אתר תוכן מתחרה ממוקד. נכון היה לבחון את האתר מול אתר אחר שאותו צורכים הקוראים/קהל היעד בזמנם הפנוי.

הבהרה: איני מספק שירותי קידום אתרים לאתר ולכן איני מוטה. כמו כן אין לי גישה לאנליטיקס או לSC של האתר כך שכל המידע מבוסס על כלים חיצוניים מה שיכול לגרום לאי דיוקים חלקיים.
1. מילות מפתח – נראה כי מרבית הטראפיק מגיע מביטויי VS או משאלות. בין הביטויים המובילים:
is a hotdog a sandwich
what came first the chicken or the egg
nfl concussion protocol
playstation vs xbox
why college athletes should be paid
far left politics
ronaldo vs messi
in which olympic events do women and men currently compete directly against each other?
star trek vs star wars
far left vs far right
linear time
why should college athletes be paid
is time linear
hiroshima and nagasaki death toll
kobe vs lebron
נראה גם כי כותבי התוכן מבינים זאת משום שיש שיכפול תבניות של VS בעולם הספורט וכן של שאלות וכנל בעולם הפוליטיקה.
עם זאת נראה כי הכתבות האחרונות בחלק מהמדורים ובדף הבית לא מטרגטות בהכרח ביטויי VS או שאלות בסיסיות יחסית. מכיוון שאין גם אתר מתחרה להשוות לא ניתן לקבל רעיונות ממחקר תחרותי או להבין איפה יש הזדמנויות נוספות.

2. מבנה ומהירות טעינה – האתר הוא פורטל תוכן ולכן דף הבית מורכב ממאמרים אחרונים/בולטים. אך ביחס לSEO אין שימוש מושכל בניווט העליון שמורכב מקטגוריות כלליות למדי, כך גם תת הכותרת שמתחת לכותרת הראשית מורכבת מקישורים לביטויים כלליים מדי וכך גם הפוטר.
היה מומלץ לעשות שימוש בפוטר/תת כותרת עליונה/ בניית קופסת מאמרים מומלצים/פופולריים בדף הבית שהיו מפנים באופן קבוע לאותם מאמרים שמביאים בפארטו את מרבית הטראפיק האורגני.
ייתכן שהיה כדאי לעשות קופסת מאמרים פופולריים למבנים החזקים. היינו הפופולריים בVS, השאלות הפופולריות, הפופולריים בפוליטיקה וכולי.
הביצועים של האתר בכלי פייג'ספיד (הלא מדויק) של גוגל – 20 בנייד ו62 בנייח מחייבים התייחסות טכנית אם האתר מתיימר לבסס את מרבית הטראפיק שלו מאורגני.

3. קישורים חיצוניים – לאתר 13 אלף קישורים מ954 דומיינים שונים. אך 94% מהם הם קישורים מאיכות נמוכה יחסית. עם זאת האנקור טקסט בקישורים יחסית מגוון ופרט לביטויי המותג מופיעות כותרות של מאמרים מה שמראה על גיוון טבעי.
כדאי להשקיע קצת יותר באיכות הקישורים ולא בכמות

4. שימוש במטא להגדלת CTR בכל הנוגע לכותרת ותיאורים – נראה כי האתר מקפיד ברמת התוכן על תוכן מושך והדבר מתבטא גם בכותרות וגם בתיאורים. ייתכן וכדאי לשקול שימוש בסכמה של שו"ת כדי לתפוס נפח נוסף בתוצאות החיפוש בגוגל.