לפני קצת יותר משנתיים עשיתי ניתוח תחרותי על הפער בקידום אתרי אופנה בדף שלי – שיווק באינטרנט עם ערן שיוביץ. דיברתי על כך כי שני האתרים מבססים את הטראפיק שלהם על ביטויי מותג שונים או לחלופין על שמות קטגוריות או מוצרים מובילים בתחום שלהם. בין הקטגוריות ציינתי את הביטוי "שמלות ערב" שם האתר טרמינל היה במקום השני ואילו האתר עדיקה היה במקום הרביעי. החלטתי לקראת סוף השנה ותחילת השנה החדשה לחזור אל הביטוי ולבחון מה השתנה בו במהלך השנתיים האחרונות.

 

קידום אתרי אופנה – מה השתנה השנה?

השינוי המרכזי שחל בתקופה זו בתוצאות החיפוש הוא המרכזיות של מודעות גוגל למוצרים וכן של גוגל עסקים עם תוצאות מבוססי מיקום. ניתן לראות עד כמה שני אלו השתלטו למעשה על החלק העליון של הדף

הרבה מתחת ניתן לראות את תחילתן של התוצאות האורגניות שגם בהן חלו שינויים משמעותיים. ניתן לראות כי האתר טרמינל X ירד במיקום אחד ואילו עדיקה שהיה במקום הרביעי נדחק לחלוטין מתוצאות החיפוש ולא מופיע כלל בעמודים הראשונים.

 

מה קרה לעדיקה?

אז אמנם לפני שנתיים נתתי את הציון 2-1 לטרמינל אבל עכשיו נראה כי זה נוקאאוט מוחלט. למעשה כל כך הופתעתי מתוצאות החיפוש שהלכתי ובדקתי מה נסגר עם עדיקה – נראה שמישהו שם פישל בגדול ואכן נראה כי האתר נמצא בירידה משוגעת בטראפיק האורגני ובמיקומים למרות שמישהו שם בונה קישורים בקצב גבוה.

 

ההזדמנות הגדולה של קידום אתרי אופנה עכשיו:

אולי זו ההזדמנות לבקש מהקוראים – אם מישהו מכם מכיר במקרה מישהו בעדיקה אולי תמליצו להם לשכור את שירותיי ותספרו להם שאני מומחה קידום אתרים מוצלח מאוד ויכול לעשות להם פלאים בגוגל. נראה כי הם ממש זקוקים לכך 😊

מה עוד ניתן ללמוד מהניתוח על טרמינל X ועל המתחרים? ניתן לראות כי יש המון טראפיק בביטויי האופנה ועם לא מעט קישורים ואופטימיזציה באתר עצמו ניתן להגיע לתוצאות יפות. אפילו אתרים שנבנו בפלטפורומות פחות מיועדות SEO כמו אלו של האתר https://netaefrati.com/ או galita-fashion.co.il/ יכולים להשיג תוצאות לא רעות בכלל והמון טראפיק רלוונטי. לגבי טרמינל X אז אמנם הם ירדו במיקום אחד אך הם קיבלו תוצאה עם תמונות שללא ספק מסייעת לCTR במיוחד בתחום כזה.

 

נראה כי גם באופן כללי מבחינת ייצור תוכן ובניית קישורים האתר התחזק מאוד בשנה האחרונה וסך הכל הולך ומבסס את עצמו יותר ויותר כמעצמת אופנה בעיני גוגל.

 

תנו לניסיון לעבוד עבורכם:

אשמח לעזור לאתר שלכם להגיע למקומות הראשונים בגוגל, כדי שתוכלו לקבל יותר טראפיק של אנשים שמחפשים את הפתרונות שלכם, ולבנות מהאתר שלכם נכס מניב, באמצעות השיטה שבה אני מלווה עסקים ב 17 השנים האחרונות. לפגישת ייעוץ ראשונית =>