לא קל להיות סטראט אפ – בנייה של עסק בתחום החדשנות היא אולי אף יותר מורכבת מבניית עסק בתחומים מסורתיים או מוכרים. מלבד האתגרים איתם יש להתמודד כבעלי עסקים מתחילים יש להוסיף את הפן הטכנולוגי המורכב. עם זאת ישנם גם יתרונות גדולים בתחום: הגדול ביניהם אולי הוא הפוטנציאל העסקי אם אכן מדובר בתחום שיוצר הפרעה מהותית בשוק הרי שהפוטנציאל שינוי הוא בסדר גודל עולמי ואף היסטורי. יתרון נוסף שנגזר מהראשון הוא היכולת ליצור קטגוריה חדשה לחלוטין – משהו שאף אחד לא עכשיו כלל. לדוגמא "המבורגר טבעוני", "הפקת מים מהאוויר", "תזונה מבוססת דנא" או "רובוט לקטיפת תפוחים". קטגוריות חדשות אלו מהוות הזדמנויות אדירות לסטארט אפים למתג את עצמם דרך החיפוש בגוגל.

קידום אתרים לסטארטאפים

היתרון הגדול בביטויים אלו הוא שהתחרות בהם היא אפסית ושפוטנציאל החיפוש וצמיחתו הם משמעותיים ככל שהקטגוריה תלך ותתבסס. כלומר לסטראט אפ יש הזדמנות לא רק למתג את השם שלו או הפתרון שלו אלא להשתלט על קטגוריה/ביטוי מהותי חדש שמשקף את התועלת מהמוצר או מהמיזם.
אם נקח לדוגמא את הביטוי "המבורגר צמחוני" מדובר במושג שנכנס לחיינו בשנות ה90 של המאה הקודמת עם טבעול ובשנים האחרונות מוגדר מחדש על ידי חברות כמו ביונד מיט או רידיפיין מיט. אך הביטוי בגוגל כבר התבסס והנדל"ן הפך שם יקר למדי עם נפחי חיפוש יפים על פי גוגל אדס:

 

המבורגר צמחוני

תוצאות החיפוש נשלטות על ידי מודעות, ויקיפדיה ומתכונים

 

חיפוש בגוגל

המקומות הראשונים נשלטים על ידי טבעול, ויקיפדיה ומאקו מה שמחייבים סטארט אפים לעשות שימוש במודעות הפרסום ומקשה על התבססות כמותג בתחום. התחרות על הביטוי באנגלית אכזרית לא פחות אם לא יותר.

 

אורגני

ליצור מציאות חדשה בגוגל

בואו נקח לשם השוואה ביטוי שנמצא בחיתולים שלו כגון "רובוט לקטיף תפוחים" מן הסתם סביר כי ביטוי זה לא יזכה לנפח חיפוש כמו המבורגר צמחוני משום שמדובר בביטוי B2B ולא B2C אך גם סביר להניח כי עוד 30 שנים קטיף כבר לא ייעשה על ידי ידיים אנושיות כמעט וינוהל על ידי רובוטים בדומה לקומביינים שמנהלים כיום את הקציר לסוגיו. מי שמוביל את התחום בפועל היא חברה ישראלית מגדרה שכבר פיתחה אב טיפוס עובד של רחפן המחובר בכבל אל הקרקע ואחריה מספר חברות מובילות מארצות הברית ואירופה.

עם זאת בגוגל ניתן לראות כי התחרות כמעט לא קיימת ומי שנמצאת במקום הראשון היא חברה ממגדל העמק עם רובוט לקטיף תפוחים שאינו רחפן.
אחריה מספר תוצאות מיוטיוב, תמונות ואז כתבות מאתר כנסים או קובץ PDF. כלומר קיימת הזדמנות יפה כרגע בתקציב יחסית מינימלי להרים אתר עם תכנים הממוקד לביטויים אלו ולהתבסס במקום הראשון בתחום עם עבודה נכונה עם תקשורת.

 

רובוט לקטיף תפוחים

באנגלית לביטוי apple picking robot קיים כבר נפח חיפוש קבוע וראשוני על פי הכלי של גוגל ועם זאת התחרות שם עדיין סבירה. חברת inceptivemind התבססה בתוצאה אפס ולאחריה מופיעים סרטוני יוטיוב ומספר כתבות יחסית חדשות בנושא מאתרי חדשות שונים. גם כאן אפשר במאמץ יחסית סביר ליצור ראשוניות ולהיצמד לתוצאת אפשר ועם הזמן להתבסס כאוטוריטה בביטוי/קבוצת הביטויים הרלוונטיים. כמובן שמומלץ למי שצריך קידום אתרים לסטארטאפים לעבוד עם חברה לקידום אתרים שתוכל לקחת את הסטארט אפ שלו למקומות הגבוהים ביותר בתוצאות החיפוש.

 

תנו לניסיון לעבוד עבורכם:

אשמח לעזור לאתר שלכם להגיע למקומות הראשונים בגוגל, כדי שתוכלו לקבל יותר טראפיק של אנשים שמחפשים את הפתרונות שלכם, ולבנות מהאתר שלכם נכס מניב, באמצעות השיטה שבה אני מלווה עסקים ב 17 השנים האחרונות. לפגישת ייעוץ ראשונית =>