אם אתם עוקבים אחרי הבלוג אז אתם בוודאי יודעים כבר למה אני ממליץ תמיד לבנות אתר בוורדפרס. ואם כבר וורדפרס אז כדאי להתקין תבנית שתיתן לכם יתרון תחרותי בגוגל. אז נכון שרבים וטובים הולכים על אלמנטור ובגרסה האחרונה הוא טוב מאוד לקידום בגוגל. אך אלמנטור זה לא הכל, במיוחד כשיש לכם מספר אתרים שצריכים להיראות שונה בעיני גוגל. סקרתי מספר תבניות שכולן נחשבות ידידותיות במיוחד לגוגל ושווה להתנסות בהן:

 1. Astra
  אסטרה היא תבנית קלת משקל ובעלת טעינה מהירה שתסייע מאוד בשיפור מהירות האתר, שכידוע זה גורם מכריע בקידום אתרים. אסטרה משלבת בתוכה יכולות סכמה מתקדמות מה שמקל מאוד בתקשורת של האתר עם גוגל. לתבנית גם יכולת התממשקות קלה יחסית עם בוני דפים פופולריים ותוספי SEO שונים כמו Yoast ו-Rank Math.
 2. GeneratePress
  תבנית שהתפרסמה בעיקר בזכות הקוד הנקי שלה, שמבטיח זמני טעינה מהירים יותר וביצועים טובים יותר. גם תבנית זו ידידותית לנייד ומכילה סכמה מובנת. מדובר בתבנית גמישה במיוחד עם יכולות שדרוג עיצוב משמעותיים. כך שאם אתם בקטע של עיצוב, זו התבנית לבדוק.

 3. Schema Lite
  כפי שהשם מרמז, גם התבנית הזו מותאמת סכמה או יותר נכון ממוקדת בסימון סכימות, כדי שגוגל יאנדקס את האתר בצורה היעילה ביותר. התבנית קלת משקל, בעלת קוד נקי ומציגה ביצועי אתר גבוהים. גם היא משתלבת חלק עם תוספי SEO פופלריים.

 4. SEOPress
  SEOPress הוא נושא רספונסיבי ומקודד נקי שנועד לנראות טובה יותר במנועי החיפוש. עם תכונות כמו סימון סכימה מובנה, ניווט בפירורי לחם ותאימות עם תוספים מובילים לקידום אתרים, נושא זה הוא בחירה מצוינת לאופטימיזציה של ביצועי ה-SEO של האתר שלך.

 5. Neve
  עוד תבנית קלת משקל עם סכמה מובנית ובעלת מהירות טעינה גבוהה. אז מה היא מוסיפה לחיינו? היא נבנתה עם מודעת לנייד קודם לפי העקרון של גוגל. היא שמה דגש על חווית משתמש ומאפשרת תאימות AMP לנייד. גם היא משתלבת בקלות עם תוספים מובילים.
 6. Hestia
  תבנית מודרנית, רספונסיבית, המתמקדת בחוויית משתמש ו-SEO. קוד נקי, סכמה מובנית בנוהל עם זמני טעינה מהירים. משתלבת עם תוספים.

7. OceanWP
תבנית רב תכליתית, סכימה מובנת, קוד נקי, משתלבת עם תוספים וידידותית לקידום בתעשיות שונות.

האמת כשהתחלתי את הפוסט חשבתי שאגיע ל15 ואפילו הכנתי רשימה של 8 תבניות נוספות – Bento, Ashe, MH Magazine, Zillah, Blog Way, Writee, Vantage, Blog Diary אבל אחרי 7 הבנתי שרוב התבניות הללו מציעות את המכלול הנדרש של התנאים מתבנית וורדפרס ושהם יספקו בסיס טוב מספיק לקידום בגוגל. בסופו של דבר, אלא אם אתם בונים חוות אתרים, אז מספיקה לכם תבנית אחת איכותית ואם אתם בונים חווה אז תבנו כל אתר בתבנית אחרת כדי ליצור שונות מירבית בנראות. ולסיום אומר כי לאחרונה שמעתי מספר קולות על השיפור שעשתה שופיפיי בכל הקשור ליכולות SEO של המערכת, אז אולי שווה לעשות טסט ראש בראש של וורפדפרס מול שופיפיי.

למצות פוטנציאל מהאתר:

נמאס לכם מחברות קידום אורגני עם אנשי מכירות תותחים, שמוכרים לכם בעיקר הבטחות ולא תוצאות? אני מזמין אתכם לחוות חווית קידום מקצועית באמצעות השיטה שבה אני מלווה עסקים מרוצים ב 17 השנים האחרונות. לפגישת ייעוץ ראשונית =>