1. מה זה SEO ומי בכלל צריך את זה? SEO הוא ראשי תיבות של search engine optimisation כלומר אופטימיזציה למנועי חיפוש. מנוע החיפוש הדומיננטי ביותר כיום הוא גוגל ולכן מדובר למעשה על תהליך שמטרתו לקדם אתרים בגוגל כך שיופיעו גבוה יותר כאשר גולשים מחפשים מושג מסוים.
    מי צריך SEO? בעלי אתרים שהעסק שלהם רלוונטי לחיפוש – לדוגמא אם הבאתם מוצר ייחודי קוסמטי שאף אחד לא מכיר אז כנראה שתצטרכו לפרסם אותו בצורה של חשיפה ופיתוי הקהל אך אם אתם מוכרים פתרונות לבעיות מוכרות שאנשים מחפשים בגוגל אז אתם חייבים SEO. הסיבה היא שגולשים שמחשפים אקטיבית בגוגל פתרונות ומגיעים לאתר שלכם הם הלקוחות הפוטנציאלים החמים ביותר עם הסיכוי הגבוה ביותר לקנות מכם.
  2. איך SEO עובד? ישנם המון פרמטרים שעל פיהם גוגל מדרג אתרים, הרעיון הוא להבין אילו מהם חשובים יותר לקידום ולשפר אותם כך שהאתר יהיה רלוונטי יותר בעיני גוגל לביטוי מסוים לעומת אתרי המתחרים. בין הפרמטרים האלו אפשר לציין בניית קישורים, שיפור מהירות האתר, יצירת תוכן ועוד. זו הסיבה שבתחילת כל תהליך קידום אתר מתחילים עם דוח SEO שמסייע להבין מהן הפעולות בנדרשות ברמת האתר ומחוצה לו.
  3. מה זה מחקר מילים? מחקר מילים הוא התהליך בו אנו בוחנים אילו ביטויים הם בעלי הסבירות הרבה ביותר לייצר ללקוח מכירות. כלומר שמי שמחפש אותם ויכנס לאתר גם ירכוש. לכל ביטוי חשוב לבדוק גם נפח חיפוש – כלומר לראות שיש מספיק אנשים שמחפשים אותו וכן לבדוק תחרות ולהבין האם כדאי לנו להשקיע את המשאבים הדרושים כדי להיות מקום ראשון בגוגל לאותו ביטוי או שעדיף לנו לבחור ביטויים אחרים.
  4. אם בניתי אתר יפה ומושקע מדוע הוא לא מדורג בגוגל במקום גבוה? יכולות להיות לכך מספר סיבות: ייתכן והאתר נראה יפה אך הוא נבנה לא טוב ברמת הקוד או הפלטפורמה לבניית אתרים שבחרתם – זו הסיבה שחשוב מאוד להקדיש מחשבה איך ועם מי אתם הולכים לבנות אתר? האם עם חברה שיש לה מערכת משלה? או עם מתכנת שעובד על מערכת קוד פתוח כמו וורדפרס, ג'ומלה או אחרות? האם בחרתם פלטפורמה שגוגל פחות מעדיף כמו וויקס או שופיפי? סיבה אחרת יכולה להיות העדר תוכן מועיל או מספק לאתר, סיבה שלישית היא מבנה אתר בעייתי, סיבה רבייעית היא כי המתחרים פשוט השקיעו הרבה יותר משאבי קידום אתרים אורגני בגוגל וכן הלאה, כאמור לשם הבנת המצב יש לעשות דו"ח מקיף בנושא.
  5. למה הטראפיק שמגיע לאתר שלי מגוגל נפל פתאום ומה זה גוגל סלאפ? גוגל כל הזמן מעדכנת את האלגוריתם שלה שאמור לקבוע אילו אתרים להציג במיקום גבוה עבור שאילתות חיפוש שונות. אך אחת לתקופה גוגל משיקה עדכון משמעותי לאלגוריתם שמשפיע על אתרים רבים. יש הקוראים לו סלאפ מלשון כאפה באנגלית, גוגל פנלטי מלשון ענישה או פשוט עדכון גוגל. אם האתר שלכם אינו עומד בדרישות החדשות שגוגל מציב כמו לדוגמא קישורים איכותיים יותר שמקשרים לאתר שלכם או תוכן מועיל ולא מועתק או רזה מדי אז כנראה שהאתר שלכם יחווה נפילה במיקומים כתוצאה מעדכון כזה ומכאן גם נפילה בטראפיק. סיבה אחרת יכולה להיות מתחרים חדשים שנכנסו לזירה ועקפו אתכם או לחלופין בעיות טכניות בשרת שלכם שגורמות לאתר לא להיות זמין כל הזמן וכתוצאה מכך לאבד גולשים ובהמשך גם מיקומים בגוגל וכן הלאה.
  6. כמה זמן לוקח להביא את האתר למקומות גבוהים בגוגל? מדובר בתהליך שתלוי במצב האתר הטכנית ורמת התוכן בו, כמו גם במבנה שלו ובאיכות וכמות הקישורים שנכנסים אליו. אך המרכיב החשוב ביותר הוא התחרות על הביטויים הנחשקים – במקרה של תחרות נמוכה אזי ניתן לדרג את האתר גבוה תוך פרק זמן של שבועות בודדים ואילו בביטויים עם תחרות גבוהה ייתכן ותידרש גם שנה וחצי. מניסיוני ניתן לומר כי תהליך של קידום רציני ומקצועי לאורך שנה מעמיד את האתר בעמדה חזקה מאוד בגוגל בביטויים הרלוונטים לו.
  7. מה הם הפרמטרים החשובים ביותר בקידום האתר בגוגל והאם פרסום חזק ביוטיוב או בפייסבוק מסייעים לו? ישנן מחלוקות מקצועיות מהו הפרמטר המוביל אך נראה לי שרוב מקדמי האתרים יסכימו כי הקישורים הנכנסים, איכות וכמות התוכן באתר וכן מבנה האתר והביצועים שלו הם בין הפרמטרים המרכזיים. בכל הקשור לסיגנלים חברתיים (יוטיוב, פייסבוק, טוויטר, טיקטוק וכולי) כולם נחמדים ותורמים אך הם בהחלט לא המאמץ המרכזי הנדרש כדי לקדם את האתר בגוגל.

למצות פוטנציאל מהאתר:

נמאס לכם מחברות קידום אורגני עם אנשי מכירות תותחים, שמוכרים לכם בעיקר הבטחות ולא תוצאות? אני מזמין אתכם לחוות חווית קידום מקצועית באמצעות השיטה שבה אני מלווה עסקים מרוצים ב 17 השנים האחרונות. לפגישת ייעוץ ראשונית =>