פתיחת פרופיל בגוגל ביזנס, היא פעולה פשוטה והכרחית לכל בעל עסק שרוצה להיות נוכח ברשת ולקדם את העסק שלו דרך מנוע החיפוש של גוגל. גוגל ביזנס הוא כלי פשוט וחינמי המאפשר לכם בתור בעלי עסק להגדיל את החשיפה והנוכחות שלכם ברשת, לתקשר עם הלקוחות שלכם בקלות ולעדכן שירותים, מוצרים ותמונות רלוונטיות לעסק שלכם.

יתרון משמעותי של גוגל ביזנס הוא בכך שהוא מאפשר לגולשים לאתר את המיקום של העסק, וכך להגיע בקלות לבתי עסק הממוקמים בקרבתם. כמובן שהדבר משמעותי בעיקר לעסקים שיש להם משרדים או חנות פיזית וחשוב להם שהלקוחות יגיעו למקום. לכן, ישנה גם חשיבות רבה לעדכון מדויק של הכתובת שלכם או כל פרט שיכול להקל על הלקוחות בהגעה בתוך הפרופיל של גוגל ביזנס.

גוגל לעסקים גם מסייע לכם להיות חזקים בביטויי מפתח הרלוונטיים לקידום העסק שלכם ומהווה עוד חלק חשוב מהקידום האורגני שלכם לניהול מוניטין חיובי ברשת. הפלטפורמה מאפשרת לכם לשלב קטלוג מוצרים במידה ויש לכם חנות ולעדכן מוצרים או שירותים חדשים בזמנים שתוכלו להגדיר מראש. אם תשכילו להשתמש במילות מפתח נכונות בתיאור העסק שלכם, בשאלות תשובות ובמידע הרלוונטי שאתם מפרסמים, זה בהחלט יסייע לכם בקידום העסק  ובהתעניינות מצד גולשים.

גוגל ביזנס מאפשר ללקוחות שלכם לתת עליכם ביקורת ולדרג אתכם ביחס לעסקים אחרים. חשוב לציין שלא כדאי לבקש ביקורות פיקטיביות מאנשים שהם לא לקוחות שלכם, כיוון שפעמים רבות גוגל יודע לזהות ביקורות כאלו (שבדרך כלל לא ממש קשורות לשירותים שאתם מספקים). גם אם יש לקוחות שלא נתנו ביקורת מצויינת, אל תלחצו מכך, סקרים שנערכו הראו שדווקא עסקים שלהם היו ביקורות מגוונות ולא בהכרח קיבלו רק את הציונים הגבוהים ביותר, זכו ליותר התעניינות. יחד עם זאת, המלצתי היא להגיב ולענות ללקוחות, כמובן בצורה עניינית ומקצועית.

מה באמת חשוב לדעת לפני שמוסיפים או מעדכנים עסק בגוגל ביזנס? ואיך בפועל עושים זאת? השלבים המפורטים, בהמשך המאמר.

  איך להוסיף עסק לגוגל מפות?

  1. דרך הג'ימייל ניתן להכנס ל"גוגל ביזנס" באותו אופן שנכנסים לדרייב, לדוקס ולעוד פלטפורמות של גוגל (למעלה בצד שמאל, בסמוך לשם משתמש, היכן שנמצא אייקון עם נקודות). במידה ואינכם מוצאים את הלוגו של "גוגל ביזנס" תוכלו לחפשו במנוע החיפוש של גוגל: גוגל לעסקים" ומיד תמצאו "הצגת העסק שלכם בגוגל" (התוצאה הראשונה בחיפוש).
  1. השלב השני הוא עדכון הפרופיל: מה שם העסק שלכם? הקפידו להגדירו כך שהגולשים יבינו מה השירותים שאתם מספקים כדי לדייק את קהל היעד. מלאו את כל הפרטים כמו עיר, כתובת מדויקת, טלפון והאם זה עסק שיש לו מיקום פיזי או שהוא נותן שירותים מרחוק או בבית הלקוח. אם אתם עסק ללא מיקום פיזי אל תציינו כתובת אלא ציינו איזור שירות במקום אחר לאחר שהעסק שלכם כבר רשום.

טיפים חשובים: כדאי להקפיד שהכותרת תכיל את השירותים שאתם מספקים באופן כזה שהגולשים יבינו במדויק וזאת כדי שהלקוחות שיגיעו אליכם ידעו בדיוק לאן הם מגיעים.

  1. בשלב הבא הוסיפו תמונות, בדומה לפייסבוק תוכלו להוסיף תמונת פרופיל ותמונת כותרת. אני ממליץ להוסיף שאלות ותשובות כדי להפגין ידע ומקצועיות בתחומכם. בנוגע לעדכוני פרופיל, המלצתי היא להגדיר עדכון אחת לשבוע כדי להגביר את החשיפה שלכם ברשת. כמובן שבעדכונים אתם יכולים להוסיף תמונה או תמונות אחדות, שאלות רלוונטיות חדשות או עדכונים על מוצרים. תוכלו להוסיף כל פרק שיכול לגרום ללקוחות הפוטנציאליים שלכם לסקרנות ולעניין ובכך להגביר את החשיפה שלכם וכמובן את ההקלקות של הגולשים וכמובן את ההתעניינות בעסק שלכם.
  2. כדי לקדם את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר, בנוסף לכל מה שהזכרתי עד כה, כדאי לכם להירשם באתרי אינדקס שונים כמו 144, זאפ, דפי זהב ודומיהם. ככל שיהיו לכם יותר אזכורים במקומות שונים כך הקידום הכללי שלכם יהיה טוב יותר.

לסיכום: גוגל ביזנס היא פלטפורמה חינמית ופשוטה לתפעול ומומלצת לשימוש אם אתם בעלי עסק שרוצים לקדם את העסק שלכם ולשמור על קשר עם הלקוחות שלכם. המלצתי החמה היא להירשם בקלות לפלטפורמה ולעדכן בה את הנתונים המדוייקים אודות העסק שלכם ובכך לסייע לעסק שלכם בקידום האורגני שלו בקלות וביעילות. לשאלות נוספות תוכלו לפנות אלי בשמחה.

 

תנו לניסיון לעבוד עבורכם:

אשמח לעזור לאתר שלכם להגיע למקומות הראשונים בגוגל, כדי שתוכלו לקבל יותר טראפיק של אנשים שמחפשים את הפתרונות שלכם, ולבנות מהאתר שלכם נכס מניב, באמצעות השיטה שבה אני מלווה עסקים ב 17 השנים האחרונות. לפגישת ייעוץ ראשונית =>